Selleks, et raha turvaliselt koguda, peab hoiupõrsas olema kindlas kohas ja hästi turvatud. Kui münte juba üksjagu kogunenud, tuleb need panka viia ning asemele saab paberraha, teadsid kolm last oma kogemusest jutustada. Aga kas raha tohib ka käes hoida? «Ei, sest raha võib ära kaduda,» arvas Tormi (6). Ja kaupluses sularahaga ostes tasub üle lugeda, kas antakse ikka õigesti raha tagasi.
Kui enamik lapsi joonistas rahast rääkides rahakassa või isegi -kirstu, siis üks tüdruk joonistas hoopis pangakaardi. Kaardi kasutamise kohta teadsid lapsed üsna hästi, et seda saab kasutada vaid see isik, kellele kaart kuulub ning peab teadma ka salakoodi. Kuidas aga raha panka ja omakorda kaardile saab, tekitas märksa elavama vestluse.
Tormi (6) kogub raha kalli mudelauto jaoks ning raharinglusest on tal üsna selge arusaam: kindel eesmärk, kogumine ja turvaline hoidmine.
Selle osas, mida saab 100 euro eest osta, oli lastel erinev arusaam. Mõni teadis, et saab süüa, riideid ja ehk mõne mänguasjagi, teised aga arvasid, et saab auto, laeva ja majagi. Hästi olid lapsed kursis mänguasjade maksumusega: saja euro eest peaks saama paraja suurusega Lego komplekti, Furby koos lisadega või puldiauto.
«Mööblit saab saja euro eest,» arvas Marten (6) ning teised lisasid juurde veel kohvimasina ja isegi WC-poti.