Jättes kõrvale kehakeele ja hea taju, on sõnad ainus viis, kuidas omavahel suhelda ja konflikte lahendada. Suhtes olles pole mingit mõtet vaikida. Ühelt poolt mõjub see hävitavalt suhtele, kuid teiselt poolt lämmatab see ka vajadust end väljendada, kirjutab Psychology Today.
Kui sul on võimalus väljendada seda, mida tunned (samal hetkel, kui seda koged), siis on palju väiksem tõenäosus, et sa selle tunde ajel endast välja lähed. Keerulised tunded, mida ei väljendata, kipuvad kurnama ja üle keema – hiljem võib tekkida tüli, millel on näiliselt algse solvumisega vähe pistmist. Sel hetkel on aga mõlemal probleemi alget raske näha.
Kui sa ütled kellelegi, et oled vihane ja selgitad, miks, siis katkestad vihatunde või vihase käitumise. Tunnete allasurumine või nende enda teada hoidmine tekitab aja jooksul märkimisväärset vastumeelsust, mida saadab juba oodatav käitumine. Kui sa ei jaga oma tundeid, lähed suure tõenäosusega endast välja ja see võib väljenduda milles iganes. Seda tehes muutud sa aga teise silmis probleemiks. Tekib vaikuse ja konfliktide nõiaring.
Mõeldes kontrollivatele inimestel kerkib silme ette pilt karjuvast ja agressiivsest inimesest. Võib tõesti tunduda, et nad kiusavad ja juhivad teisi. Samas on meile täpselt teada, millega silmitsi seisame. Üllatusi pole. On aga palju salakavalam kontrollimeetod, mis rajaneb vaikimisel. Kui me ei ütle, mida mõtleme, siis teeme seda sageli selleks, et kontrollida teise reaktsioone ja käitumist. Kui ta ei tea, mida ma mõtlen, siis ta ei saa ju vastata. Mõnikord kalduvad seda tegema just need, kes tahavad väga teistele meeldida ja väldivad vastasseisu. Vaikida eelistatakse selleks, et teine pool ei ärrituks.