Biidermeier lihvis mansetimoodi veelgi ning see jõudis sinna, kus ollakse praegugi –randme ümber liibuv, ühekordne, tugevdatud riidest ja särgiga sama värvi, samast materjalist kitsas varrukalõpp. Praktilisuses mindi sammuke veelgi kaugemale: müüki toodi vahetatavad särgikraed, mansetid ja žabood. Kuid vastukaaluks ülimale praktilisusele tekkis 19. sajandil autoriehete mõiste ning mansetinööpe valmistasid kõik tolleaegsed suured juveliirid: Fabergé, Tiffani, Bulgari, Cartier, Van Gleef & Arples jpt.
20. sajandil, mil art déco tegi oma võidukäiku ning peenus, luksus ja õilsad materjalid tõsteti taas pjedestaalile, mõjus see ergutavalt ka mansetinööpide kandmisele ning see muutus rõivastuse elegantseks pitseriks. Ehtekunstis domineeris töömahukas, kuid imeline emailtehnika ja näiteks Fabergé emaili kohta öeldi, et see küütleb nagu briljant.
Suurt rolli meeste särgimoe ja kvaliteedistandardite paikapanekul on mänginud Charvet Place Vendôme (ka lihtsalt Charvet), Prantsuse tipptasemel päevasärkide rätsepatöökoda, mille avas 1838. aastal Christofle Charvet. (Kelle isa, muide, oli olnud Napoleon Bonaparte’i garderoobi ülem ja moenõunik.) 1904. aastal võttis Charvet kasutusele siidniidist punutud kahepoolsed mansetinööbid, mida tuntakse ka türklase turbanina ning mis on ülipopulaarsed praeguseski meestemoes. 1924. aastal loodi Boyeri kompaniis klõpsu-süsteem ehk nn T-post, mille puhul mansetinööbi jalg lükatakse nööpaugust läbi ja «lukustatakse» klõps tagasi tõmmates manseti teisele poole.
Möödunud sajandi 70ndatel hakati tootma varrukanööpidega särke ja see tõrjus mõneks ajaks mansetinööbid kasutusest kõrvale. Seda traditsiooni hoidsid elus vaid haute couture’i viljelevad üksikud moedisainerid. 1987. aastal toimus seoses mansetinööpidega suur sensatsioon: troonist loobunud Inglise kuninga Edwardi mansetinööbid müüdi oksjonil 440 000 dollari eest. Need muutis hinnaliseks nii ajalooline fakt ise kui ka tõsiasi, et neile oli graveeritud initsiaalid E ja W.
90ndad tõid tagasi topeltmanseti ja erilise hoolega välja töötatud mansetid, kuhu juurde kuulusid taas mansetinööbid, seda nii meeste- kui naistemoes ning igas vanuses kandjatele. Moe- ja juveelifirmad lõid oma mansetinööpide kollektsioonid – mansetinööpidest sai taas üks elegantsemaid detaile hea maitse ja stiilitunde rõhutamisel.