Disainer Marin Sild: naine tundub meesterõivaid kandes väiksem

Naine
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Moedisainer ja fotograaf Marin Sild.
Moedisainer ja fotograaf Marin Sild. Foto: Andres Haabu / Postimees

Andekas noor moedisainer Marin Sild (28), kes võitis ka 2013. aasta Erki moeshow, tegutseb lisaks vabakutselise fotograafina. Marini viimane kollektsioon, mida ta Tallinn Fashion Weekil esitles, jäi kindlasti silma paljudele moehuvilistele, sest pole just palju naisi, kes disainivad huvitavaid rõivaid meestele, kirjutab Buduaar.

Rakverest pärit Marin on lõpetanud Tallinna Kunstiakadeemia moedisaini eriala ning hetkel töötab vabakutselise fotograafina. Lisaks lõi Marin hiljuti ka uue rõivabrändi, mis kannab nime MAŠAH.

Uurime, kuidas tekkis idee teha kollektsioon meestele. «Sain oma esimese meestekollektsioonile tõuke sõpradelt, kes kurtsid, et meestele disainitakse väga vähe ja pole midagi huvitavat kanda. See oligi äärmiselt inspireeriv. Ka mulle endale meeldib sageli kasutada oma garderoobis meeste riideid. Mugavad ja istuvad hästi. Suurt meeste xl T-särki on näiteks tore kanda hoopis kleidina, vööga kokkutõmmatud suurtesse kampsunitesse võib end aga lausa ära peita, kuid mõjud viis korda väiksemana, kui sa tegelikult oled ehk siis näiliselt peenikesemana,» naerab Marin.

Inspiratsiooni meestele mõeldud kollektsiooni jaoks sai Marin Ameerikas indiaanilaagris viibides. «Kuna ERKI moeshow võit saabus mulle ootamatult ja kohe oli vaja hakata ette valmistuma Tallinn Fashion Weekiks, siis eelmisest kollektsioonist oli liiga vähe aega möödas ning kähku vajasin uusi tuuli, mis mind värskendaks ja inspireeriks. Kuna eelmine kord sain just inspiratsiooni Ameerikast, võtsin reisi ette ka sel korral ja lasin juhustel end kanda. Minu huvi indiaani kultuuri vastu viis mind indiaanilaagrisse, kus sain osa iga-aastasest vanemate kogunemisest. Laager oli mõeldud vaid hõimurahvastele. Sealne loodus oli võrratu ning väga inspireeriv. Fotografeerisin erinevaid makrovõtteid loodusest, mille tulemusena tekkisid huvitavad mustrid, mida sain hiljem kollektsiooni tarvis kangale printida,» kirjeldab Marin.

Lisaks huvitavatele rõivaesemetele võis Marini kollektsioonis näha ka tätoveeringuid, mis modellide kehadele olid joonistatud. «Tätoveerija Liisa Kask, kes mulle tätoveeringute kujundid joonistas, oli juba tuttav varasemast ajast. Mood viis meid taas kokku, olen teda varasemast ajast pildistanud modellina Jukocute reklaami. Kuna mulle väga meeldib Liisa käekiri, mõtlesingi pakkuda võimalust koostööks. Nimelt tekkis mul mõte siduda kollektsiooniga indiaani reservatsiooni sümbolid, kus laagris ma siis eelnevalt käisin. Ehk siis Kotkas, Karu ja Põder. Ning kõige õigem tundus kujutada neid tätoveeringutena,» kommenteerib Marin.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles