Julia Laffranque valiti Euroopa Liidu naistekalendri nädala näoks

Linda Pärn
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik Julia Laffranque.
Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik Julia Laffranque. Foto: Laura Oks/Postimees

Käesoleval nädalal on Julia Laffranque Eesti ettevõtlike naiste assotsiatsiooni initsiatiivil Euroopa Liidu naistekalendri Women Inspiring Europe 2013 nädala nägu. Kalendrit annab välja Euroopa Liidu soolise võrdõiguslikkuse instituut.

Julia Laffranque (neiupõlvenimega Vahing) on Eesti jurist, Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik, õigusteadlane (dr iuris) ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna professor.

Profiilis on välja toodud, et Julia Laffranque on teinud silmapaistvat karjääri alal, kus domineerivad peamiselt mehed. Lisaks on mainitud, et vaid 19,4 protsenti Tartu Ülikooli professoritest on naised.

Kalendri jaoks osutus Laffranque valituks seetõttu, et ta on eeskujuks nii tüdrukutele kui naistele, näidates, et ka naistel võib olla väga kõrgeid ambitsioone ning seejuures ei muutu pereelu ja tööelu teineteist välistavaks.

Vaata lähemalt SIIT!

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles