T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Fotokonkursile oodatakse pilte soostereotüüpide muutusest ühiskonnas

Linda Pärn
, toimetaja
Fotokonkursile oodatakse pilte soostereotüüpide muutusest ühiskonnas
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: SCANPIX

23. septembril algas kuu aega kestev fotokonkurss, mis kutsub üles jäädvustama soorollide muutumist ja mitmekesistumist ühiskonnas.

Sotsiaalministeeriumi teavituskampaania raames korraldatava fotokonkursi mõte on kutsuda noori kaasa mõtlema sooliste stereotüüpide mõju üle meie eluvalikutele ning pöörata tähelepanu naiseks ja meheks olemise erinevatele võimalustele.

Fotokonkursile oodatakse fotosid, mis kajastavad sooliste stereotüüpide muutust igapäevatoimetustes, esemetes, reklaamides, meedias, inimeste valikutes ja käitumises.

Sotsiaalministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse osakonna juhataja Liina Kanteri sõnul on oluline suurendada noorte teadlikkust, kuna neil on olulised eluvalikud alles ees. «Soorollide muutuste märkamine aitab noortel tekitada mitmekesisema maailmapildi ning annab tuge langetada otsuseid oma tegelike huvide alusel, mitte järgides sooliselt traditsioonilisi valikuid,» lausus Liina Kanter

Fotosid saab postitada Facebooki stereotüübi lehe galeriisse www.facebook.com/stereotyyp või saata e-postiga konkurss@stereotyyp.ee. Fotode puhul tuleb ära märkida autori ees- ja perekonnanimi; telefon; e-post ja foto pealkiri koos selgitusega, miks on kujutatu soolisi stereotüüpe murdev. Võistlustöid saab postitada kuni  23. oktoobrini 2013 (k.a).

Fotode seast valib žürii välja kolm parimat fotot, mis kujutavad ilmekalt ja üllatavalt soorollide muutumist ja mitmekesistumist. Fotokonkursile esitatud fotode puhul hinnatakse leidlikku ideed, kunstilist taset ning headest pildistamise tavadest kinni pidamist. Parima foto esitajale on auhinnaks 50€ väärtuses Piletilevi kinkekaart. Teise ja kolmanda koha väärilisteks tunnistatud fotode omanikke tunnustatakse vastavalt 24€ ja 16€ väärtuses Forum Cinemase kinkepiletitega.

Võitja selgub 14. novembril 2013 aadressil www.facebook.com/stereotyyp.

Fotokonkursi «Märka muutust» korraldab sotsiaalministeerium soolise võrdõiguslikkuse teavituskampaania raames, millega soovitakse tõsta Eesti noorte teadlikkust soolistest stereotüüpidest ja soolisest ebavõrdsusest. Kampaaniat rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Märksõnad
Tagasi üles