T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Marit Ilison esitleb uut naisterõivaste kollektsiooni

Naine
Facebook
Comments
Foto Marit Ilisoni kollektsioonist.
Foto Marit Ilisoni kollektsioonist. Foto: Riina Varol

26. septembril kell 18.00 avab Marit Ilison HOP galeriis isikunäituse «Teine» ning 28. septembril kell 18.00 esitleb Disainiöö moeprogrammi raames Kultuurikatla Aias oma uut naisterõivaste kollektsiooni.

Viimasel ajal peamiselt kontseptuaalsete tööde, installatsioonide ning meestemoega tegelenud kunstnik ja disainer Marit Ilison tuleb üle nelja aasta publiku ette sumeda naistekollektsiooniga. Uut ready-to-wear kollektsiooni iseloomustavad sõnad minimalism, mugavus, soojus, ajatus ning kõrge kvaliteet. Rõivad on loodud mõeldes tegusale naisele, kes lisaks heale väljanägemisele hindab ka seda, et paistaks välja kandja sisemine sära ja väärtused. Näitus «Teine» on jätk Marit Ilisoni varasematele ruumi- ja kohaspetsiifilistele installatsioonidele «Lúmine Ibrentum», «Värav» ja «Mets».

Marit Ilisoni tööd lähtuvad tõsisest kirest luua erinevaid keerukaid mõttekonstruktsioone, vaadelda ruumi inimkeha, selle katte ja ümbritseva keskkonna vahel ning luua kogemuslikke inimmeeltega mängivaid teoseid. Parimateks näideteks on siinkohal Ilisoni varasemad tööd  «70 puuvillast kitlit» ja ruumiinstallatsioon «Mets». Marit Ilison on öelnud: «Olen huvitatud suhtest keha ja kanga ning installatsiooni ja ruumi vahel, mis kõik kokku annab inimesele tajutava aistingu kehast ruumis». Marit on oma töid eksponeerinud muu hulgas BIO EST festivalil New Yorgis ja Londoni moenädala raames.

26. september kell 18.00 avatakse kohaspetsiifiline näitus-installatsioon «Teine» HOP galeriis, aadressil Hobusepea 2.

28. september kell 18.00 toimub moeetendus Kultuurikatla Aias, Kalasadama 6. Osalemine on tasuta, eelregistreerimisega 27. septembrini: show@7smic.com.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles