P, 10.12.2023

Edukus saab alguse ellusuhtumisest

Naine
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Panther Media/Scanpix

Eduni jõudmine on kinni eelkõige sinu suhtumises. Sul võib olla suurepärane äriidee või visioon, kuid olles ebakindel ja piitsutades end ebaõnnestumiste eest, ei ole võimalik eduni jõuda.

Edukate naiste saladused pani kirja Huffington Post.

Nad suhtuvad oma erialasse kirglikult
Kui sul puudub kirg oma töö vastu, saabub moment, mil see ei saa sulle enam midagi pakkuda, ükskõik milliseid palgatõuse või hüvesid sulle pakutakse. Kui sa oma ala naudid, teed sa mitmeid asju seepärast, et sa naudid neid, mis aitab sul edasi liikuda.

Nad ei oota perfektsust
Uuringud näitavad, et kui sa pühendad liiga palju aega perfektsuse saavutamisele, muutud sa tagasilöökide tõttu õnnetuks. Edukad naised teavad, et kõike pole võimalik korraga hästi teha.

Nad soovivad olla juhid
Edukad naised saavad aru, et juhikohal töötamine tähendab seda, et sul on suurem õigus otsustada ja omi reegleid seada kui sa oled ise juht. Seega, kui sa näed, et su organisatsioonis on asju, mis vajaksid arendamist, pürgi selle poole, et ise juhiks saada ja neid asju muuta.

Nad loovad ainult pikaajalisi ja edukaid suhteid
Edukas naine teab, millist suhet ta vajab ja kui seda saada ei õnnestu, on ta pigem ilma kui kehva suhtega lepib.

Nad usuvad, et neil on võimalik edu saavutada
Usk edusse on peamine kütus, mis üle takistuste edasi rühkida aitab. Sul võib olla parim idee maailmas, kuid sa ise endasse ei usu, ei saa sa ka edu saavutada.

Nad ei karda riskida
Inimesed peaksid endalt küsima, mida teeksid nad siis kui nad ei kardaks. Edukad naised ei tee mõtlematuid otsuseid, vaid võtavad kaalutletud riske.

Nad teavad, et ebaõnnestumine ja edu käivad käsikäes
Ebaõnnestumine ei ole edu vastand, vaid viis kuidas eduni liikuda. Vigadest õpitakse ning nende naljalt liigutakse edasi paremate lahendusteni.

Nad hoolitsevad enda eest
Enamik edukaid naisi leiavad aja, et teha midagi füüsilist. Üheks põhjuseks on kindlasti enda vormis hoidmine, kuid füüsiline koormus aitab elada välja negatiivseid pingeid ning emotsioone.

Nad teavad, et kõike, mida nad tahaksid, ei saa nad kunagi tehtud
Edukad naised on tavaliselt väga mitmekülgsete huvidega ning seega on neil ka palju eriilmelisi unistusi. Mõned neist on targem ilma kahetsuseta lahti lasta – kõike ei ole võimalik jõuda.

Nad leiavad aega enda jaoks
Uuringud näitavad, et naised peavad ajast endale tähtsamaks seda, et kodu oleks koristatud ja pesu pestud. Edukad naised teavad, et samamoodi nagu nad planeerivad ärikohtumisi ja koduseid kohustusi, tuleb täpselt samuti planeerida aega ka vaid neile endale. Põhiliseks reegliks peaks  olema, et kohtumist iseendaga ei tohi kunagi katkestada.

Nad teavad, kuidas luua siiraid suhteid ning neid tugevana hoida
Toetav suhtlusringkond on üks peamisi asju, mis aitab sul eduni jõuda. Ühtpidi tõstab head sõprade ja tuttavate olemasolu sul tuju paremana hoida ning teisipidi võib sul mingitel momentidel neist reaalset kasu olla.

Nad on tänulikud oma lähedastele
Edukad naised teavad, et neil tuleb tunnustada nii oma perekonda, sõpru kui ka kaastöötajaid, kes neid aitavad ja neile toeks on.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles