Kuigi sinu isiksuseomadused on suures osas muutumatud, saab iga inimene siiski teadlikult otsustada, kuidas ta mingis situatsioonis käitub, kirjutab You Beauty. Uuringut läbi viinud teadlased ütlevad, et need inimesed, kes on oma suhete ja tööga rahul, on aja jooksul oma käitumises avatumaks muutunud.
Kui sa oled pisut ebakindel ega tea, kuidas seltskondlikumaks muutuda, anname siinkohal sulle mõningaid nõuandeid.
Hea esmamulje
Üks väga lihtne nipp: kui oled umbes 4-5 meetri kaugusel inimesest, kellele esmakohtumisel lähened, kergita õrnalt oma kulmusid. See jätab sinust sõbralikuma mulje ja tekitab sinus endas avatuma tunde. Kehakeele ekspertide sõnul on see nipp eriti kasulik neile introvertidele, kes kipuvad sellistes olukordades «kivistuma». Harjuta oma sõbralikku nägu peegli ees, et sa uute inimestega kohtudes väga kummalisi grimasse ei teeks. Kui sa oled jõudnud umbes kahe meetri raadiusse, siruta oma käsi kindlalt välja, et inimese kätt suruda. Kõhklemine, kas suruda kätt või ei, võib olla kohmakas ja piinlik, kuid kui sa juba ohjad enese kätte võtad, reageerib su käeandmisele iga viisakas inimene ning juba see aitab su ebakindlust vähendada.
Loo tutvusi
Ekstravertide jaoks on uute tutvuste loomine ning võhivõõrastega vestluse alustamine imelihtne, kuid kui sinu jaoks tekitab see pigem ebakindlust, sea endale eesmärk leida kontakt nädalas ühe võõra inimesega. Tutvuste loomine annab sulle võimaluse õppida nii kogemusest avatuma suhtlemise vallas, kuid õpetab sulle paljut ka su enda kohta.
Kui sa porisedes arvad, et mille jaoks sulle neid uusi tutvusi ikka vaja on, võta teadmiseks, et suuremat tutvusringkonda omavatel inimestel on parem tervis, nad tunnevad headest aegadest rohkem rõõmu ning raskete perioodidega on neil kergem toime tulla. Käitumisteadlase sõnul on ka introvert sotsiaalne olend ning vajab tegelikult suhtlemist teiste inimestega.