Sündroomi esinemise sagedus on suhteliselt harv. Põhjus on tihti geneetiline ja pärilik. Kolumatsi sündroomiga laste pereliikmete juuste uurimisel selgus, et ka neil esineb suuremal või vähemal määral kergeid normist kõrvalekaldeid, kuid need ei mõjuta juuste olekut.
Sündroom avaldub üldjuhul üsna varsti pärast sündi, kuid võib avalduda ka hiljem, veel puberteedieaski. Kliiniliselt võib see sündroom sarnaneda näiteks selliste juukseid puudutavate defektidega nagu lahtised anagen juuksed, monilethrix (ingl beaded hair), pili torti (ingl twisted hairs), Marie-Unna sündroom, progeeria ja Menkes krussis juuste sündroom, kuid ta ei ole siiski ükski neist. Samas on olemas teatud seos atoopia, ektodermaalse düsplaasia, progressiivse alopeetsia areata ja ihtüoos vulgarisega.
Ravi sellele sündroomile ei ole veel leitud. Ainus võimalus on, et sündroom taandub koos vanusega. Sündroomi on proovitud ravida biotiiniga, sundides patsiente sisse võtma 0,3 mg biotiini kolm korda päevas. Teadlased arvasid, et peale neljakuist manustamist saadakse juuste haprusest võitu ning kiirendatakse nende kasvu. Kahjuks aga ei andnud selline biotiini manustamine loodetud tulemust. Veel enam, see ei mõjunud üldse. Kuigi jah, mõne katsealuse puhul täheldati, nagu oleks juus muutunud painduvamaks ja lihtsamini kammitavaks. Samad teadlased proovisid ka hõbenitraadi kompresse ja antibiootikume, kuid siiani on ainus mõeldav ravi lootus, et inimene kasvab sellest sündroomist lihtsalt välja.