Paljud on veendumusel, õudustedoktor Sarganti tööd hoiti riiklikul tasemel salajas. Teada on, et Teise maailmasõja ajal olid Sargant seotud sõjaväega ning töötas kaitseministeeriumi bioloogiliste ja keemiliste relvade uurimiskeskuses.
Sargant jõudis enne oma surma hävitada kõik dokumendid ning haiguslood, mis oleksid võinud anda aimu sellest, mis aastakümneid tagasi Waterloo haiglas tegelikult toimus.
Valediagnoosid?
Näitlejanna Celia Imrie oli kõigest 14-aastane kui temast Sarganti patsient sai. Imrie pole tänase päevani kindel, kas lisaks rahustitele ja elekterkrampravile ka teda magamisruumi viidi, sest patsiendid uinutati enne sinna viimist ning Imrie mälestused haiglast on katkendlikud.
1970. aastal Waterloo haigla viiendasse osakonda saabunud Hilary Jameson võrdleb seda põrgusse sattumisega. Jameson oli 17-aastane väga edukas õpilane, kes pärast vanemate lahutust enam ei söönud. Jameson, kes praeguseks on psühhoterapeut, rõhutab, et tegelikult polnud ta anorektik.
«Inimesed rääkisid sellest erakordsest Londoni mehest, kes võib imesid korda saata,» meenutab Jameson. «Ta oli kindla olekuga, pikk ja külm mees väga tumedate silmadega. Ta ei rääkinud minuga, ta lihtsalt ütles mu emale, et kui nad mind haiglasse ei pane, ma suren,» räägib naine.
Juba esimese haiglas veedetud pooltunni jooksul uimastati tüdruk väga kangete ravimitega. «Võimatu oli vastu astuda, sest sa olid pidevalt ravimite mõju all. See oli ebareaalne maailm ja ma olin hirmul,» räägib Jameson.