Kate’ist saab hoopis teistsugune ema kui tema abikaasa vanaema oli. Me teame, et prints Charlesi kasvatas enamjaolt tema armastatud lapsehoidja, samal ajal kui ema reisis mööda maailma ja ajas Tähtsaid Asju. Räägitakse, et kui Charles oli umbes kolmene, ootas ta pingsalt, et emme pikalt reisilt tagas koju tuleks. Kuninganna Elizabeth, kes oli oma aja ja positsiooni «toode», kummardus mudilase poole ja ütles poisile rangelt, et ta peab minema rea lõppu ja ootama oma korda, kirjutab Psychology Today.
Printsess Diana oli hellem ema, kes võttis Willi ja Harry kasvatamise enda kätte. Diana oli ema, kellega naised võisid ennast samastada, sest tihti võis näha teda piltidel oma lastel käest kinni hoidmas. Oli teada, et Diana tahtis pakkuda oma lastele võimalikult «normaalset» lapsepõlve.
Nagu Dianast, saab ka Kate’ist kindlasti privilegeeritud ema. Seda ilmselt rohkem kui ükski teine ema maailmas. Doktor Wednesday Martin uuris hiljuti Londoni ja Manhattani näitel taoliste privilegeeritud emade elu ja leidis, et nendel emmedel lasub erakordselt suur ühiskondlik surve.
Surve olla täiuslik nii raseduse kui sellest taastumise ajal
Nii nagu eeldatakse, et nende riided on täiuslikud, oodatakse, et nad ka pärast sünnitust imekiiresti jälle hea vormi saavutavad. Kas mäletate veel Gwyneth Paltow’d, kes lasi endast pilti teha kõigest mõned tunnid pärast sünnitust, nähes välja kui täiuslik rannabeibe? Need ootused kanduvad üle kõigile. Isegi raseduse ajal tunnevad naised, et peavad olema atraktiivsed, hoolitsetud välimusega ja ihaldusväärsed. Kahtlemata võib iga prantslanna öelda, et raseduse ajal võib endale vabamat suhtumist lubada, aga emad, keda jälgivad tuhanded silmapaarid, käivad ka raseduse ajal oma bikiinipiirkonda vahatamas, neile tehakse iga päev täiuslik föönisoeng ja nende maniküür hoitakse korras. Ka raseduse lõppjärgus stilettode kandmine on täiesti tavaline nähtus. Seda eeldataksegi. Kui me ei anna naisele isegi raseduse viimases järgus asu, siis millal veel?