Nad on pühendunud
Pühenduda ei saa osaliselt. Sa oled kas olemas, või ei ole. Edukad paarid ei anna üksteisele kõlavaid tõotusi, vaid nad pühenduvad ning jäävad pühendunuks ka rasketel perioodidel.
Nad on üksteise suhtes positiivsed
Psühhiaater John Gottman on pühendanud oma karjääri abielupaaride uurimisele. Ta avastas, et ka õnnelikud ja edukad paarid ütlevad vahel negatiivseid kommentaare, kuid iga negatiivse märkuse kohta tegid nad keskmiselt viis positiivset märkust oma partneri kohta. Isegi siis, kui neil paaridel on tüli või keerulised ajad, on nad üksteise suhtes tähelepanelikud, empaatilised, austavad ning kiindunud.
Nad õpivad ja arenevad koos
Kui üks partner leiab endale uue hobi või huvi, siis partner toetab teda ning võimalik, et liitub temaga. Ühised huvid ja hobid suurendavad paaride emotsionaalset sidet.
Nad käivad endiselt kohtingutel
Uuringud on näidanud, et need paarid, kes pikaajaliselt koos on elanud, oskavad romantikat taaselustada ning leiavad võimalusi, kuidas üksteisele rutiinivälist aega pühendada. Tegemist ei pea olema kohtinguga selle sõna klassikalises mõttes. Te võite oma partneriga ka kokku leppida, et käite pärast tööd koos kohvil jutustamas või leiate mõne teise viisi, kuidas kahekesi veidi kvaliteetaega veeta.
Nad rõõmustavad üksteist
Õnnelikud paarid oskavad näha, mis nende partnerile meeldib või mis neid rõõmustaks, kirjutab Your Tango. Ning nad kasutavad neid teadmisi, et oma partnerit rõõmustada ning üllatada.
Nad panustavad rohkem kui vastu ootavad
Enamik inimesi arvab, et abielu peaks olema panusega 50/50. See pole nii. Sina pead panustama suhtesse 60 protsenti ning ootama vastu 40. Ja su partner peab asja samuti suhtuma. Nii saate te olla tõeliselt pühendunud ning õnnelikud.
Nad väärtustavad samu asju
Pika ja õnneliku suhte kestmiseks peavad paaril olema samad põhiväärtused. Siis saate te mõlemad käituda oma tõekspidamiste järgi ning teine ei heida seda sulle ette. Kõige suuremad tülid tekivadki alati põhimõttelistest erinevustest.