Kui mehed valetavad, siis nende eesmärgiks on sageli midagi suuremaks rääkida - olgu selleks nende pikkus, pangakontol olev rahasumma või seksuaalpartnerite arv. Nii tutvumiskuulutustes kui ka näost näkku suhtlemisel kipuvad mehed paisutama numbreid, kui jutt on palgast, pikkusest või sellest, mitu voodikaaslast neil on olnud.
Naised, aga, kasutavad valesid selleks, et teatud asju väiksemaks teha - nad teesklevad, et on oma tegelikust vanusest nooremad, kaaluvad vähem ning neil on olnud vähem seksuaalpartnereid.
Töökohas valetavad ja vassivad nii mehed kui naised - kelgitakse, teeseldakse, eiratakse, levitatakse kuulujutte, valeinfot või varjatakse ebameeldivaid või ebaeetilisi tegusid. Valetatakse selleks, et mitte vastutada, et suurendada staatust ja võimu, et «kaitsta» teisi negatiivse maiguga tõe eest, et töökohta säilitada jne. Valetatakse, sest ei taheta surve all töötada ning - nagu seda märkis üks kontoritöötaja - «inimestel puudub julgus, et ülemusele otse öelda, et üks või teine ülesanne pole tehtav».
Enamik valesid, mida me elu jooksul räägime, on sellised, mis meile kasu toovad. Näiteks töövestlusel liialdame oma tööalaseid saavutusi, et meid palgataks. Mõned valed on aga mõeldud selleks, et teised kasu saaks. Näiteks kolleeg, kes teeb närvilisele kaastöötajale komplimendi, teeb seda selleks, et teine inimene maha rahuneks. Ja mõned valed on segu kahest. Näiteks võib tööandja kahele tööotsijale öelda, et toetab neid mõlemaid, et nende enesetunnet tõsta, kuid samas tahab ta olla ka «võitjate poolel» hoolimata sellest, kumb kandidaat tööle palgatakse.