5. juunil kell 18.00 avatakse Tallinna ülikooli Astra maja aatriumis ehte- ja sepakunsti tudengite lõpunäitus «Alla 50 000 ei tee ma midagi». Näitus on avatud 06. juunist 19. juunini, 10.00-18.00.
Ehte- ja sepakunstitudengid näitavad oma loomingut
Näitusel on esitatud Eesti Kunstiakadeemia, ehte- ja sepakunsti tudengite läbilõige õpingute jooksul tehtud töödest. Noored ehtekunstnikud mõtisklevad selle üle, misläbi ja mis hetkel muutuvad nende teosed väärtuslikuks. Oma loomingus on nad kalliks pidanud ka igapäevaseid materjale. Looma on neid tõuganud usk oma ideede jõusse. Hind selgub hiljem.
Vaidlused tegelikust materjali hinnast ja valmisehte lõppväärtusest on kestnud juba 60 aastat. Näiteks Itaalias, koostades ehte hinda, võtavad ehtekunstnikud siiamaani arvesse, kui kaua on kulunud aega ehte valmistamiseks. Arvatakse, et unikaalne ehe on see, millest ei ole koopiaid tehtud rohkem kui 7. Kui teos on ainueksemplar, siis selle hind on kõrgem.
Mõnes riigis näevad inimesed ehet kui staatuse määratlejat ja investeeringut. «Aga ausalt öeldes on oma ilu ka universaalsetel asjadel, mille väärtus seisneb mitte selles, et nad on tehtud kullast ja briljantidest, vaid selles, et nendes tunned üllatust, rõõmu ja mingisugust unikaalset ilu. Muidugi, selliseid materjale nagu puu, kumm, plastik on keeruline tajuda sellise südamevärinaga nagu näiteks plaatinat. See on selgitav nagu ka kaasaegne kunst üldiselt, mis ei muutu kunagi massiliseks,» räägivad näitusel osalejad.
Eksponeeritud on kontseptuaalne ehe ja sepis. Tööd varieeruvad oma suuruses kui ka materjalis - puidust metallini, plastikust luuni.
Skulpturaalsete kompositsioonidega astuvad üles Siim Kuusemäe, Liis Tamm ja Hanna Laur, oma ehteid näitavad Kairin Koovit, Ruta Petronyte, Anneli Oppar, Heiki Zvorovski, Triin Pukk, Maria Kadarpik, Darja Popolitova.