Samas võime enda vajadusi kondiväänajaliku osavusega painutada võib osutuda saatuslikuks. Varem või hiljem ei jaksa enam kõike ja kõiki armastada või mis veel hullem, langetakse depressiooni, mõistmata mis on läinud valesti. Me oleme ju nii kenad ja armastavad, laia silmaringiga ja paindlikud. Kuidas sai see küll juhtuda?
Üha enam tundub, et sellistel inimestel on tõsine oht materiaalse maailma reegleid mitte mõista. Soovitakse kõiges lähtuda oma hinge avarustes lainetavatest soojadest tundevoogudest, vältides teravaid nurki ja järske pöördeid. Kõik peaks olema justkui sujuv ja harmooniline. Konflikt, oma isikliku jõu rakendamine, enesekehtestamine – see kõik näib olevat liialt keeruline ja vägivaldne. Isegi kui suudetakse end kellegi teise poolt algatatud olukorras kehtestada, siis olukordi, kus endal tuleks nö tüli üles tõmmata, püütakse siiski iga hinna eest vältida.
Sedasi hulpides ja lihtsamaid radu otsides kaotab elu struktuuri. Jah – vaimses plaanis ei olegi ehk nii väga palju struktuuri tarvis ja on suurepärane, kui on võime end kõikvõimalikest piirangutest ajutiselt vabastada, aga mingil hetkel tuleb siiski materiaalse maailmaga silmitsi seista ja seal kehtivad teised mängureeglid. Seal tuleb otsustada ja olla oma tegemistes sihikindel. Seal ei aita alati suure pildi nägemine, millest lähtuvalt polegi ju sisuliselt vahet, kas ja mida teha.
Igavikust oleme me kõik sündinud ja sinna pöördub kõik ka tagasi. Aga ehk ei peaks me tagasipöördumisega liialt kiirustama. Kust leida motivatsiooni, et selles maises mängus kaasa lüüa? Et seista silmitsi ebamugavustunde ja ebakindlusega, mida tekitavad keerulised valikud. Kuidas luua piiritule hingele piiridega mängumaa, kus ta võiks end turvaliselt ja koduselt tunda?