Päevatoimetaja:
Heidi Ruul
Saada vihje

Feng shui nõuandeid, kuidas vabaneda end ümbritsevast kolast

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Naine
Copy
Artikli foto
Foto: SCANPIX

Sõna «kola» on pärit kesk-inglise keeles esinenud sõnast clotteren, mis tähendab hüübimist või klompi. Kola kirjeldamiseks sobibki sõna «klomp» päris hästi, kui mõelda feng shui’st kui läbi ruumi liikuva energia kasutamisest ja suunamisest, just nagu veri voolab läbi meie veenide.

Kui sinu kodus või korteris on klomp ehk kola, ei saa energia vabalt liikuda, just nagu veri ei pääse voolama, kui veenis on klomp. Mõlemad olukorrad võivad osutuda vägagi ohtlikuks. Ja selle all ei peeta silmas ainult keset ööd mõne mänguasja otsa koperdamist või varba ära löömist vastu kohvilauda, mis on ruumi jaoks liiga suur, vahendab alkeemia.ee.

Inimesed, kellel esineb psühholoogiliseks häireks liigitatud asjade kuhjamise probleem, peavad sellist kola ehk klompe oma elus lausa osaks enda identiteedist. Nad hoiavad oma asjadest kinni nii kaua, et need muutuvad osaks neist. Paeluv on vaadata telesaateid, kus sellised «kuhjajad» oma asjadest loobuma peavad. See on dramaatiline. See muudab nende elu täielikult.

Tead mis? Kolast vabanemine võib ka sinu elu muuta, olgugi et see kola pole otseselt su elu hävitanud. Kuigi kolast ning sellega kaasnevatest mälestustest ja tunnetest loobumine võib olla emotsionaalselt kurnav, ei pea see olema valus, kui suudad lahti lasta selle kola tähendusest oma elus.

Kõigepealt mõtle sellele, miks sa teatud asju alles hoiad. Kas tunned end süüdi, kui viskad minema asju, mis sulle on kingitud? Kas loodad, et see kola (näiteks kasutamata trennivarustus) motiveerib sind midagi muutma, aga tegelikult ei tee see muud, kui tekitab süütunnet ja lisab su elule survet?

Vaatame erinevaid levinud kolaharjumusi, millega inimesed chi voolu tõkestavad, nende harjumuste tähendust ja seda, miks on väga tähtis neist harjumustest juba täna vabaneda.

Feng shui kolaharjumus nr 1: enda ümbritsemine lõpetamata või ebatäielike esemete ja projektidega

Mida see tähendab: kas sul vedeleb kusagil kuhi fotosid, mille kavatsed ühel päeval paigutada raamidesse või pildialbumitesse? Või lõpetamata kunstiprojektid? Projektid, millega oled õhinal algust teinud, aga seejärel sinnapaika jätnud? Kui sellised esemed risustavad su kodu või korterit, siis oled võib-olla ka muul moel ummikus.

Kuidas see kola sulle kahju teeb: võid tunda, et iga alustatud projekt on hunnitu ettevõtmine. Võid teel kohata suuri takistusi või leida, et tähtsate tegemistega alustada on raske. Võid tunda end soiku jäänuna. Selline «ummikusse sattumise» tunne on üks peamisi põhjuseid, miks inimesed otsivad abi feng shui’lt. Lõpetamata esemete kõrvaldamine oma elust võib aidata sul seda harjumust murda ja ummikust välja saada.

Kuidas kolast vabaneda: otsusta oma projekt kindlalt lõpetada ja sea tähtaeg. Kui asi pole ettekavatsetud ajaks valmis, müü see maha, anna kellelegi teisele või viska minema. Kui otsustad projektiga tegelemise käigus, et sul pole selle vastu enam huvi, siis tee sellega kohe lõpp.

Selline tava esineb ka digitaalsel maastikul. Kas sinu arvuti on täis poolikuid päevikuid, kirjutamisprojekte või joonistusi, mille kavatsed ühel päeval lõpetada? Kas sulle kuuluvad kümned veebilehed, blogid või sotsiaalmeedia kontod, millega oled algust teinud, aga hiljem poolikuks jätnud? Kustuta need ära või eemalda mõnel muul moel oma elust, et võiksid keskenduda tõeliselt tähtsatele asjadele, ilma et poolikud projektid sulle muret teeksid.

Feng shui kolaharjumus nr 2: katkine kraam

Mida see kola tähendab: katkised esemed võivad esindada sinu madalat eneseväärikust. Võid tunda, nagu keegi ei armastaks sind või polegi sa enda arvates armastust väärt.

Kuidas see kola sulle kahju teeb: madal enesehinnang on seotud kurbuse, üksinduse ja karjääriseisakuga. Sa ei ole katki ja väärid paremat kui katkisi asju täis kodu!

Kuidas kolast vabaneda: paranda see ära, anna parandada kellelegi teisele või viska hoopis minema.

Feng shui kolaharjumus  nr 3: kasutatud riietest kramplikult kinni hoidmine

Mida see kola tähendab: kuigi kasutatud riiete poest rõivaste ostmine on hea viis keskkonna ja raha säästmiseks, võib enda ümbritsemine kasutatud rõivastega, mis sulle tegelikult ei meeldi, sümboliseerida seda, et sa ei ole enda arvates midagi paremat väärt. Sarnaselt katkiste asjade alles hoidmisega, esindab see madalat enesehinnangut. Lisaks võid seetõttu tunda, nagu elaksid kellegi teise elu. Ehk on taas põhjus selles, et sa pole enda arvates väärt oma head elu või edu?

Kuidas see kola sulle kahju teeb: kui oled valmis leppima millegi teisejärgulisega, siis seda sa elult saadki. Kui sa ei ole enda arvates väärt austust, edu, õnne ja rikkust, siis on sul alati raske leida neid heaks eluks vajalikke asju.

Kuidas kolast vabaneda: välja arvatud juhul, kui sulle tõeliselt meeldib mõni kellegi teise kantud rõivas, ära hoia alles teiste inimeste kõrvale heidetud riideid. Hakka asendama second hand-riideid uute asjadega, mis sulle päriselt meeldivad. Kui sul on mõni ese, mis kuulus varem kellelegi teisele, aga see on ka sulle kasulik ja toob sulle rõõmu, siis leia moodus see tõeliselt enda omaks muuta. Näiteks värvi üle või paigalda uus polster mõnele mööbliesemele, mille kelleltki oled pärinud.

Feng shui kolaharjumus  nr 4: väikesed asjad

Mida see kola tähendab: kui täidad oma elu pisikeste ja odavate nipsasjadega, riideaksessuaaride ja teiste väikeste esemetega, siis ei jää su ellu võib-olla piisavalt ruumi suuremate asjade jaoks, mis võiksid aidata tuua sulle tõelist õnne. Just nagu katkiste või pruugitud asjade alles hoidmine, võib ka kodu täitmine väikeste asjadega viidata sellele, et sa ei ole enda arvates enamat väärt.

Kuidas see kola sulle kahju teeb: paljudele väikestele asjadele raha kulutamisega ei luba sa endal säästa suuremate asjade jaoks, mis võivad ka päriselt su elukvaliteeti parandada, näiteks suurema kodu ostuks, puhkuseks või mis veelgi olulisem – oma hariduse edendamiseks parema töökoha saamise nimel või pensioniks säästmiseks, mis aitaks luua meelerahu ja rahalist kindlustunnet.

Kuidas kolast vabaneda: see võib osutuda keeruliseks, sest väikesed esemed võivad tekitada palju kola, kuid samas sulle rõõmu tuua või mingit otstarvet täita. Vaata üle oma asjade kogu ja jäta alles kõik need, mis sulle tõepoolest meeldivad, sobivad su kodu sisustusega ja toovad sulle rõõmu. Rühmita need kokku. Loo enda kodus kõige jaoks oma koht ja viska minema asjad, millel oma kohta ei ole.

Veelgi tähtsam on anda endale lubadus lõpetada väikeste asjade peale raha kulutamine. Mõtle välja üks-kaks suuremat ostu, mis sinu elu märkimisväärselt parandaksid, ning sea eesmärgiks nende ostude sooritamiseks raha säästa.

Feng shui kolaharjumus nr 5: sinu kodu jaoks liiga suured asjad

Mida see kola tähendab: kui pärid kelleltki või ostad ise asju, mis sinu koju ei sobi, siis võib see tähendada, et praegu on sinu unistused suuremad kui su reaalsus. Kuigi «suurelt mõtlemisel» pole midagi viga, on tähtis elada olevikus ja luua igal hetkel parim võimalik kogemus oma elus kõige sellega, mis sul olemas on.

Kuidas see kola sulle kahju teeb: väikesed kodud, korterid või toad, mis on kujundatud nõnda, et ruumi on hästi kasutatud ja chi pääseb voolama, loovad parema õhkkonna ja võivad muuta su palju õnnelikumaks kui suur ruum, kus on liiga palju või liiga suuri asju. Sinu elu võib kulgeda ladusamalt ning chi voolata paremini, kui sul on ainult mõned asjad, mida siiski tihti kasutad ja nautida saad. Vaata kriitiliselt asju, mis võtavad sinu kodus või korteris palju ruumi. Mida ütlevad need asjad sinu prioriteetide kohta? Kas tahadki, et need sinu prioriteetide hulka kuuluksid?

Kuidas kolast vabaneda: tee enda jaoks harjumuseks kõrvaldada igasugune mööbel või teised asjad, mis sinu koju või korterisse pealtnäha ei sobi. Müü need maha või anneta mõnele mittetulundusorganisatsioonile.

Sellest harjumusest välja tulemiseks mõõda enne uue mööbli ostu kõik hoolikalt ära. Ja kaalu iga ostu hoolikalt. See, et sul on võimalik litsuda mööbliese oma kodu mõnda nurka, ei tähenda, et see sinna ka sobib. Veendu, et ka õhul ja energial oleks toas liikumiseks ruumi.

Astu juba täna samme oma elu parandamiseks

Vaata enda ümber ringi. Mida ütleb su kola sinu kohta? Millised kolaharjumused sinu elus sageli esinevad? Mõned inimesed kogevad enam kui üht neist harjumustest. Kuidas saaksid sa juba täna muuta oma elu, kui koristad oma kodust või korterist üleliigse kola?

Vahel on vaja asju vaadata kõrvalseisja vaatenurgast, et näha tõeliselt oma kola ning seda, mida see teeb sinu eluga, kuidas see peegeldab sinu emotsioone, olusid ja eneseväärikust.

Tagasi üles