Kohe pärast isaga kohtumist läks ema oma kahtlustusele vastuseid saama lastepsühholoog Ülle Kalviku vastuvõtule: «Ma olen nii palju oma erialal töötanud, et ma ei eksi nendes märkides. Ema tuli lapse aluspükstega, mis olid kõvad. Laps rääkis, et isa ratsutas ta seljas ja pissis ta peale - selliseid lauseid esitas.»
Kui naine lapsel riided ära võttis, avastas ta tema kannika pealt kubemekarva. Ema tahtis seda ära võtta, et see ekspertiisi viia, kuid laps hakkas rabelema ja karjuma ning karv kukkus maha ning seda ta enam üles ei leidnudki.
Naist haaras meeletu hirm selle ees, mida isa veel võib lapsele teha. Mees esitas sel ajal aga kohtusse ka avalduse suhtluskorra määramiseks ning siit algas lapsevanemate vahel võitlus lapse õiguste nimel.
Kui emal on hirm või kahtlus, et tema last on väärkoheldud, siis vastuste leidmiseks ei olegi tal tegelikult mitte kusagile pöörduda, sest kui ei ole toimunud otsest füüsilist kontakti, ei ole ka otsest kuritegu, mida tõestada. Kui ema tegi kohtule avalduse, et last on väärkoheldud, siis tema poolt esitatud kahtlustused on kummutanud nii tsiviilmenetluses määratud riiklikult tunnustatud ekspert kui ka kriminaalmenetluses osalenud vastava ala spetsialist. Ekspertiis küll ei väida, et last ei ole seksuaalselt väärkoheldud, vaid kinnitab fakti, et seksuaalne või emotsionaalne väärkohtlemine ei põhjusta lapse edasises käitumises märke, mille alusel võiks teha järeldusi, et last on väärkoheldud. See tähendab seda, et sisuliselt kolm kuud pärast toimunut ei olnudki eksperdil enam võimalik väärtegu kinnitada.