Meil kõigil, kes ei armasta minna iga väikese hädaga arsti juurde, on veel lootust – mitmete väikeste valude puhul tasub vaadata oma köögikappi, tihtipeale leiame sealt midagi leevendavat.
Millised on looduslikud valuvaigistid?
Ingver: lihas- ja liigesvalu vastu
Ingver on tuntud oma kasulike omaduste poolest. Ingver on hea valik, kui lihas- ja liigesevalu valmistab muret, kirjutab blogi paleo.ee. Relvastatud võimsate ühendite – ingveroolidega –, reguleerib see kollakas juur teatud valu vallandavate hormoonide teket.
Nelk: hambavalu vastu
Tavaliselt leidub nelki hambaarstide poolt soovitatud hambapastades ning nelgiõli kasutatakse hambaravi täidiste valmistamiseks. Nelgil on tuimestav toime ning selle närimine tõmbab tagasi hamba- või igemevalu, aga ka põletikku. Selle täiesti loodusliku valuvaigisti efektiivsus pärineb ühendist nimega eugenool. Nelk on tuntud ka veresuhkru reguleerijana ning kolesterooli langetajana.
Küüslauk: kõrvavalu vastu
Küüslauk on oma ravivate omaduste poolest sama vinge tegija kui ingver. Relvastatud mitmete antioksüdantidega on küüslauk hea abimees kõrvanakkuste puhul. Paar tilka küüslauguõli igapäevaselt kahjustatud kohale võib mure lahendada. Küüslaugus on mitmeid ravivad komponente, mis leevendavad valu.
Mesi: haavade desinfitseerimiseks
Veel üks väga populaarne looduslik valuvaigisti. Mett käsitletakse kui imetoitu, mis teenib mitmeid meditsiinilisi eesmärke. Täidetud mitmete mineraalide ja vitamiinidega, on mett kasutatud kriimustuste, lõikehaavade ja teiste avatud haavade raviks. Selle antiseptilised omadused kiirendavad paranemist ning loovad loomuliku kaitsekihi bakterite vastu.
Kirsid: liigesevalu vastu
Ka kirsid omavad ravivaid omadusi. Sisaldades põletikuvastaseid aineid annavad kirsid leevendust artriidivalule. Aktiivne komponent antotsüaniin annab kirsile lisaks punasele värvile ka valuvaigistavad omadused.
Mustikad: valu vastu kuseteedes
Mustikaid loetakse kõige võimsamaks toiduks võitluses kergemate ja raskemate tervisehädadega. Igapäevane mustikadoos aitab leevendada kuseteede nakkustest tingitud valusid. Ühendi nimega tanniini sihtmärgiks on bakter, mis põhjustab nakkusi põies ja takistab nakkuse levikut.
Ananass: puhituse ja gaasivalude vastu
Veel üks võimas toiduaine, mis aitab ravida seedehädasid ning krampe, on säravkollane ananass. Selle aktiivsed ensüümid leevendavad magu ärritada võivate valkude mõju. Sedasi on lihtne ravida puhitus- ja gaasivalusid.
Vesi: üldise valu vastu
Ükski looduslike ravimite nimekiri ei saaks olla täielik ilma veeta. Vesi pole ainult looduslik niisutaja, vesi on ka mitmete ebamugavate sümptomite ravija. Rohke vee joomine viib kehast välja mitmete teiste toksiinide seas ka histamiini, mis on valu tekitav ühend.