Kas üksi kinos käia on imelik?
Esimest korda üksi kinno minna oligi imelik. Mul oli ju meeles see lapsepõlvesõber, kes alailma üksinda kinos käis ning seetõttu oma sõpradelt tögada sai. Kas ma olin tõesti nüüd langenud oma eluga samale tasandile, et mul ei olnud enam kellegagi isegi kinos käia?
Jah ning ei. Kui ma oleksin soovinud, oleksin kindlasti leidnud endale hulganisti inimesi, kellega kinno minna. Nii mees- kui naissoost. Kuid ma ei soovinud seda. Elasin peale lahkukolimist järgmised 6 kuud teatud vaimses mullis - mõtlesin elu üle järele, püüdsin teatud järeldustele jõuda ning aru saada, mida oma eluga üldse peale hakata. Sellises mullis elades on hea olla võimalikult palju aega üksinda veeta. Isegi kinos.
Kuna ma ei tahtnud päris üksinda siiski minna, võtsin kaasa termose mõnusalt sooja jasmiiniteega. Sellest termosest sai mu parim sõber järgmisteks kuudeks. Kuigi ma läksin nendel üksi-kinno-mineku-õhtutel kodust välja rahva sekka, jäin ma siiski välismaailmale suletuks. Mõnikord sõin enne kino koos termosega sushit ja lugesin raamatut, mõnikord jalutasin lihtsalt natukene aega Vanalinnas. Lihtsalt olin. Ja siis läksin edasi kinno, et vaadata, kuidas teistel inimestel läheb (filmikangelastel, ma mõtlen).
Üksi kinos käimine tundub imelik, sest meie ühiskonnas on juurdunud asjadest teatud arusaamised. Hiljem, kui kohtusin nüüdseks minu jaoks väga lähedaseks muutunud inimesega, rääkisime tihti üksi kinos käimisest ja avastasime, et olime selle ühiskonna barjääri sarnaselt ületanud. Ka tema jaoks oli kuskilt varasest ajast tekkinud alateadlik muster, et üksi käivad kinos ainult veidrikud. Ta kirjeldas värvikalt, kuidas ta esimestel kordadel kinosaali sisenedes täiesti füüsiliselt tundis, kuidas kõik inimesed teda vaatavad ning tema üle naeravad. Loomulikult ta eksis, sest nüüd, aasta hiljem ise kinos käies vaatame alati üksi kinno tulijaid kui vapraid seiklejaid, kes julgevad oma elu elada teatud arusaamadest kõrgemal.