E, 8.08.2022

Hea uudis veinisõpradele: sügisest saab veinipudeleid taarasse viia

Dagmar Lamp
, Postimehe teemaveebide juhataja
Hea uudis veinisõpradele: sügisest saab veinipudeleid taarasse viia
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Sügisest saab ka veinipudeleid taaraautomaati viia.
Sügisest saab ka veinipudeleid taaraautomaati viia. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Riigikogu võttis mais vastu pakendiseaduse muudatuse, mis lubab esmakordselt septembris pandipakendi süsteemi lisada veini, vahuveini ja muu kange alkoholi taara.

Veinipudelid pole tagatisrahasüsteemi varem kaasatud olnud. Sügisest see muutub. Nii liigub Eesti ühiskond väikeste sammudega keskkonnasõbralikuma ühiskonna suunas. «See on kauaoodatud muutus, mis lõpetab senise absoluutselt arusaamatu keelu,» on peenjoogivabriku Nudist kaasautaja Mihkel Männik rahulolev. Just see vabrik on esimeste seas, kes oma pudelid ringlusesse annab. Loodetavasti liituvad süsteemiga ka teised joogitootjad.

Muutub ka taara

Kuivõrd pakendiseaduse muudatus on hea edasiminek kaasaegses maailmas, mõtlevad joogitootjad aina rohkem ka pakendi jalajäljele. 

Männik toob näiteks, et Kesk- ja Põhja-Euroopas koguvad populaarsust just need naturaalveini tootjad, kes paistavad silma oma kerge ja säästliku taaraga. «Soome riiklik alkoholipood on juba aastaid orgaaniliste veinide märgistamisele lisaks märkinud ära ka keskkonnasõbralikumad veinid,» arvab Männik, et Eesti võiks sellest eeskuju võtta.

 

Märksõnad
Tagasi üles