T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Homme on rahvusvaheline kohvipäev: kuus fakti kohvi kohta

Naine
Homme on rahvusvaheline kohvipäev: kuus fakti kohvi kohta
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: SCANPIX

60 riiki osaleb 1. oktoobril Facebook live kaudu rahvusvahelise kohvipäeva online-sündmusel Good Morning World, mis ühendab kohvisõpru üle maailma.

Good Morning World toimub sel aastal esmakordselt ning saab hommikul koos päikesetõusuga avalöögi Austraalias. Ülemaailmne Kohvi Organisatsioon IOC ja Nescafè kutsusid kõiki kohvifänne tänasel ülemaailmsel kohvipäeval teemaviidet #GoodMorningWorld kasutades üles laadima videot sellest, kuidas keegi oma tassi kohvi naudib.

Algatuse taga on mõtteviis, et kui kõik armastavad kohvitassi taga sõpradega kohtuda, siis miks mitte viia rahvusvahelise kohvipäeva puhul kokku kohvisõbrad üle maailma ning ühtlasi juhtida tähelepanu kohvimaailma ohustatusele. Rahvusvahelisel kohvipäeval annetab Nescafè iga Facebooki üleslaetud ja teemaviidet sisaldava video eest ühe elujõulise kohvivõrse kohvifarmeritele üle maailma, et asendada elujõuetud kohvipuud uutega.

Kui soovid aga rahvusvahelist kohvipäeva tähistada kohviteemalise viktoriiniga, mida oma kohvifännidest sõprade hulgas läbi viia, siis need kuus fakti kohvi kohta on kindlasti abiks:

  • Kohv avastati Etioopias karjuse poolt, kes märkas, et need kitsed, kes olid äsja tundmatuid marju söönud, on erksamad kui teised.
  • Kohv on üks kolmest üle maailma enim tarbitud joogist.
  • Brasiilias toodetakse 40 protsenti kogu maailmas joodavast kohvist, teisel ja kolmandal kohal on vastavalt Vietnam ja Kolumbia.
  • Sõna «kohv» pärineb araabiakeelsest sõnast «kaweh», mis tähendab tugevust ja jõudu.
  • Espresso on Itaalia kultuuriruumis niivõrd olulisel kohal, et selle regulatsioone juhitakse Itaalia valitsuse tasandil.
  • Suurimad kohvioad on leitud Nikaraaguast.
Märksõnad
Tagasi üles