Skip to footer
Päevatoimetaja:
Ele Kalda
Saada vihje

HEA TEADA Kui tunned end üksikuna, siis niimoodi leiad sõpru

Artikli foto

Uuringud näitavad, et sõprusel on palju kasutegureid: see tõstab enesehinnangut, leevendab ärevust ja mõjub üleüldiselt tervisele hästi. Üksindus aga põhjustab nigelat vaimset tervist ja suurendab dementsuse, südamehaiguste ja insuldi riski.

Just vanematel inimestel on raskem uusi sõpru leida, kuid kindlasti mitte võimatu. Siin on mõned nipid, kuidas seda hõlbustada.

Tegele hobidega

Kas sul mõlgub meeles miski, millega oled alati tegeleda soovinud? Või ehk tegelesid millegagi, mis mingil hetkel unarusse jäi? Hobid toovad ellu rõõmu ja aitavad tutvuda samade huvidega inimestega.

Ära pelga esimest sammu astuda

Ehkki kellegi väljakutsumine või vestluse alustamine võib tunduda piinlik, ära lase hirmul end tagasi hoida, vaid näita välja, et oled suhtlemisest huvitatud. Kui su sõbrustamiskatsesse suhtutakse leigelt või lükatakse see tagasi, ära võta isiklikult. Hinga sügavalt sisse ja proovi uuesti kellegi teisega.

Liitu mõne kogukonna või vabatahtlikega

Otsi võimalust kohtuda regulaarselt mõne inimrühmaga, nii saab sõprus sujuvalt alata. Ühised huvid lihtsustavad seda veelgi.

Ole avatud

Keegi ei taha kogeda hukkamõistu või viltuvaatamist. Keskendu rohkem inimeste positiivsetele joontele, mitte nende pisivigadele. Ära kanna inimest maha seetõttu, et tal on teistsugused huvid kui sul.

Tegele oma enesehinnanguga

Seda on küll lihtsam öelda kui teha, ent enesekindlus aitab kergemini sõpru leida. Mõtle, milliseid sõpru sa leida sooviksid ja mis sul neile pakkuda on. Kui mõistad ennast paremini, tõmbad ligi inimesi, kes su soovidele vastavad.

Võta ise samuti ühendust

Sõprus on kahesuunaline tänav. Eluterves sõprussuhtes panustavad mõlemad ühepalju selle püsimisse. Lisaks küsi teiselt inimeselt küsimusi ja tõeliselt kuula, kui ta vastab, kirjutab Health Line.

Mis on aga ohumärgid, et sõber kirub sind taga?

1. Ta teab liiga palju. Sõbrad, kes teavad sinu kohta rohkem, kui avaldanud oled, on ehtne punane ohulipp. Kui neil on teavet, mida sa jaganud pole, on nad seda seda kellegagi arutanud.

2. Ta lobiseb sulle teiste sõprade isiklikke asju. See on nagu suhetes – kuidas räägib sinu kaaslane oma eksidest, on tõenäoline, kuidas ta võib sinust rääkida. Sõpruses samamoodi. On tõenäoline, kui ta räägib taga sinu teisi sõpru, kannab ta keelt ka sinu peale.

3. Tal on valeandmeid. Kui see pole halb mälu, mis teadmisi peas sassi ajab, on ta jälle kellegagi sinust rääkinud. Nagu telefonimäng – igaüks mäletab veidi erinevalt ja lisab midagi juurde, kokku tuleb lõpuks täielik segapuder, millel pole tõega palju ühist.

Kui märkad, et jagatav teave ei ühti sellega, mida oled tegelikult öelnud või teinud, võib see viidata, et mängus on kuulujutud.

4. Kui astud ruumi, jäävad inimesed äkitselt vait. See tähendab, et sinu kohalolu on vestlusteema jaoks sobimatu ja tihti juhtub, et oledki ise selleks vestlusteemaks olnud.

5. Ta uurib liiga palju siseinfot ja pressib mahlakaid detaile välja. Kui sõber on sinu isikliku elu suhtes pisut liiga uuriv ja sügavuti minev, võib see olla märk sellest, et ta on aldis klatšile ja kuulujuttudele.

6. Ta ei ole sulle vajalikes olukordades toeks. Kui langed suures seltskonnas verbaalse rünnaku või ebameeldiva teema lahkamisse ja sõber sind ei toeta, vaid valib vaikimise, on seegi suur ohumärk.

7. Naerab sinu üle. Kui räägid sõbrale midagi isiklikku ja tõsist ja ta reageerib sinu murele pahatahtliku või passiiv-agressiivse naeruga, võib see olla väga kõnekas ohumärk.

Kommentaarid
Tagasi üles