E, 29.05.2023

Ekstreemselt kiire karvakasvuga naine ei raseerinud aasta aega kehalt karvu

Mona Lii Konnapere
, koostööpartner
Facebook Twitter
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Traditsiooniliste ilustandardite vastu võitlev sotsiaalmeedia staar on TikTokis jaganud pilte sellest, kuidas ta on aasta aega karvade raseerimisest hoidunud, vahendab Mirror.

Argentiinlanna Martina Diazil on diagnoositud sündroom, mille tõttu kasvavad paksud tumedad karvad üle kogu naise keha ja näo. Naine sõnas, et ta sai aasta aega tagasi aru, et on terve elu jooksul liiga palju oma kehakarvade pärast häbi tundnud ning ta tahtis seda muuta.

Ta proovis karvu kasvatada esmalt vaid eksperimendi mõttes, kuid üsna varsti said pikad kehakarvad tema välimuse väga oluliseks osaks. Diaz ütles, et ta oli vapustatud veidratest ühiskonna normidest, sest tema kehakarvad tekitasid inimestest palju ebamugavust, kuigi meeste puhul karvast keha veidraks ei peeta.

Naine on nüüd võtnud kehakarvad oma südameasjaks ja kasutab oma TikToki kontot, et julgustada naisi naturaalsema elustiili suunas. Kõige rohkem tahab naine lõhkuda ühiskonna survet, et naised peaksid kehakarvu vaharibadega eemaldama. Valus protsess tagab küll sileda ja karvutu keha, kuid naise arvates pole sellel mõtet.

Diaz tunnistas, et varem ajas ta kehalt karvu aeg-ajalt, kuid pärast sotsiaalmeedias oma sündroomi jagamist tundis ta, et ei taha enam tüütut tegevust ette võtta. Ta sai palju julgustust ja jõudu ka teistelt naistelt, kes sarnased probleemiga tegelesid ning see tekitas veelgi enam naises tunde, et ta tahab veidrat normi muuta.

Naise postitused on kogunud palju vastukaja, kuid enamjaolt on videotele kirjutatud kommentaarid positiivsed. Kiidetakse naise tihedaid kulmi ning pikki ripsmeid, mis on sündroomi tõttu ebatavaliselt pikaks kasvanud.

Siiski saab argentiinlanna ka kriitikat, kuid ka see on pigem naist julgustava tooniga. Üks kommenteerija kirjutas ühe video alla, et talle karvased naised ei meeldi, kuid see on vaid tema isiklik seisukoht ning kui naine ennast ise hästi tunneb ja sellega kellelelgi halba ei tee, on kõik väga hästi.

@martinadiaz___ inspo @Laura Ruiz ♬ original sound - fuuttball
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles