R, 9.12.2022
KEELATUD VILI ⟩ Maria oli kuni abiellumiseni neitsi. Milliseks pulmaöö kujunes?
Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock
Naine
Maria oli kuni abiellumiseni neitsi. Milliseks pulmaöö kujunes?
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

Maria Roimaa (33) ja tema abikaasa Starwin Paul (40) soovisid kuni abiellumiseni seksist hoiduda. Usklik paar räägib oma väljakutsetest ja sellest, milliseks elamuseks pulmaöö lõpuks kujunes.

Soomlanna Maria ja Indiast pärit Starwin kohtusid 2019. aastal Londonis korraldatud kirikukonverentsil. Paar leppis kohe kokku ka esimese kohtingu. Maria jättis Starwinile sügava mulje. Kolme kuu pärast järgnes mees Mariale Soome ja paar armus, kirjutab is.fi.

Koroonapiirangute ajal kohtusid nad harva, kuid said korraga pikka aega koos olla. Käesoleva aasta kevadel palus Starwin Maria isalt luba, et tema tütrele abieluettepanek teha. Isa nõustus.

Indias Goas, Araabia mere rannikul, põlvitas Starwin päikeseloojangu hetkel Maria ees ja palus tema kätt. Kõik oli nii romantiline. 

Inimeste suhtumine on peamiselt positiivne, kuid vahel ka mürgine

16. juulil teatas Maria Roimaa Twitteris, et abiellus tõeliselt imelise mehega. Ta mainis ka, et nad on mõlemad neitsid. Säuts kogus tohutul hulgal meeldimisi ja kommentaare. Enamik neist olid õnnitlused, kuid oli ka solvavaid sõnumeid.

«Paljude arvates oli vale ja ebaviisakas, et rääkisime oma seksiga seotud valikust,» ütleb Maria. Rünnakud polnud okei, kuid Maria ja Starwin said aru, et nad ongi ebatavaline paar. Mõte sellest, et enne abiellumist ei tohi seksida, oli paljude jaoks pigem haruldane.

Maria ja Starwini otsuse juured on seotud religiooniga. Nad kuuluvad karismaatilisesse kogudusse ja elavad Piibli juhiste järgi, mille kohaselt on abielueelne seks vale. 

Aga miks peaks Jumalat huvitama, mida keegi magamistoas teeb ja kellega?

Maria ja Starwin juhivad tähelepanu sellele, et Piiblis nimetatakse Jumalat ka isaks. «Vanemad tahavad ju oma lapsele parimat. Lapsed teevad muidugi ise otsuseid, kuid vanemad võivad nõu anda,» selgitab Maria.

Ükskõik kui kindel inimene usus on, on ta ikkagi ainult inimene. On täiesti tavapärane, et puberteediea lõpus tärkavad tavaliselt seksuaaltungid. 

Maria meenutab enda teismeiga ja tunnistab, et kuigi ta on kogu elu usklik olnud, koges ta põgusalt ka mässulist faasi. Mõnikord tulid poisid religioonist ettepoole. «Mul olid piirid, aga ma tegin vigu,» ütleb ta, viidates füüsilisele suhtlemisele oma teismeea poiss-sõbraga. Maria ei taha üksikasju avaldada, kuid rõhutab, et ei läinud kunagi «lõpuni».

Teismelisena kogetu tekitas temas pigem ärevust, mistõttu otsustas ta 21-aastaselt oma füüsiliste piiride osas veelgi täpsem olla. Ta oli nii range, et isegi paljud kristlastest sõbrad olid hämmastunud. Näiteks polnud Maria isegi nõus oma abikaasat enne abiellumist suule suudelma. Starwin tunnistab, et see oli mõnikord muserdav, kuid ta tahtis oma tulevase naise otsust austada. Samuti ei tohtinud nad nad enne abielu masturbeerida. Stressi tuli maandada muude vahenditega, näiteks palvetades.

Enne pulmi paar reisis, kuid hotellis viibisid nad alati erinevates tubades. See tundus lihtsam variant kiusatuste vältimiseks. «Muidugi pidime kiusatusega võitlema ja meil olid soovid. Siis tuli lihtsalt proovida sellele mitte mõelda,» ütleb Starwin.

Enne abiellumist seksist hoidumine oli paari jaoks oluline, sest Piibel ütleb nii. Teisest küljest ütleb Piibel ka, et Jeesus suri ristil meie pattude eest. Kui see patt oleks tehtud, kas siis poleks see Piibli õpetuste kohaselt ka andeks antud?

«Oleks,» kinnitab Maria. Küll aga tunneb ta, et seks on nii oluline ja püha asi, et seda tuleks jagada vaid inimesega, kes on lubanud sinuga alati koos olla. Abielu pitseerib seda, kuna see on lubadus mitte ainult abikaasale, vaid ka Jumalale.

Maria sõnul on mõned inimesed oletanud, et ta on oma arvamuste tõttu antiseksuaalne inimene, kuid see pole nii. «Mõni võib arvata, et mulle tehti ajupesu või midagi sellist,» naerab Maria. Nii Maria kui ka Starwini maailmapildis on seks koosolemise oluline osa.

Mis olid Maria ja Starwini põhjused, miks nad eneserahuldamisest hoidusid?

«Esiteks võib masturbeerimine viia porno vaatamiseni, mis on kahjulik nii kristlastele kui ka teistele,» arvab Maria. 

«Masturbeerimine õpetab keskenduma ainult enda vajadustele. Seksi eesmärk on näidata armastust teise vastu. Masturbeerimine ei õpeta seda, vaid pigem seda, kuidas iseenda naudingut otsida,» jätkab Maria.

Milline esimene seksuaalvahekord oli?

Paljude jaoks on pulmaöö märkimisväärne hetk, mis on täis ootusi. Nii oli ka Maria ja Starwiniga. See oli öö, mil nad kaotavad süütuse ja seksivad esimest korda elus.

Paar oli seksist rääkinud juba suhte algusaegadel. Selleks, et paar esimest korda seksida saaks, tuli neil mõni kuu oodata. «Sa pead saama seksist rääkida, enne kui sellega tegelema hakkad,» ütleb Maria.

Paar ütleb, et nad rääkisid seksist väga-väga avameelselt: mis on põnev, mis võiks hea olla, kuidas alustada ja kuidas see tunduda võiks. «Ma olin seda kõik need aastad oodanud,» ütleb neljakümnendates Starwin.

Pulmaööl kandis mees Maria voodisse. Paar pidas lühikese palvehetke, mille käigus nad õnnistasid eelseisvat intiimset hetke. «Palusime õnnistust ja juhatust, sest me ei teadnud, kuidas käituda. Tahtsime õppida ja katsetada,» ütleb mees.

Mõlemad olid pisut ärevad ja isegi hirmul. Siiski teadsid mõlemad, et pettuda pole võimalik, sest nad olid vaimsel tasandil teineteisele pühendunud.

Umbes poole tunni pärast sulges paar silmad ja nad alustasid. Seks oli ja tundus palju ilusam, kui nad ette kujutasid. Kell kolm öösel jäid nad esimest korda elus kõrvuti magama – ja magasid nagu notid.

«See oli ootamist väärt,» ütlesid nad ühest suust.

Muutuv maailm teeb paarile muret

Starwin ei näe probleemi selles, et ta seksis esimest korda vanemas eas. «Meil ​​on kogu ülejäänud elu aega üksteisest rõõmu tunda,» sõnab ta.

Hoolimata sellest, et nad saavad sotsiaalmeedias ka omajagu kriitikat, kinnitab paar, et nemad teiste üle kohut ei mõista. Maria ja Starwin loodavad, et nende valikut austatakse.

Marial on aga kahju, et maailm muutub tema silmis aasta-aastalt seksile orienteeritumaks ja seksuaalselt avatumaks. Ta on mures, kuidas see noori ja nende väärtushinnanguid mõjutab.

Maria ja Starwini pulmavideo:

Märksõnad
Tagasi üles