R, 9.12.2022

HEA TÖÖ ⟩ Niimoodi annab keha märku, et sa sööd tervislikult

Naine
Niimoodi annab keha märku, et sa sööd tervislikult
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

Söömine on igapäevase tegevuse kohta päris keeruline. Eriti kui proovid seda tervislikult teha. Kindlasti oled kuulnud, et süüa tuleks rohkem kiudaineid ja vähem soola, kuid kellelgi pole aega kõiki gramme ja mikrogramme kokku lugeda. Kuidas siis teada, kas keha saab piisavalt vajalikke toitaineid?

Siin on mõned märgid, mis näitavad, et su toitumisega on kõik korras.

Sul on piisavalt energiat

Keha muudab toidu energiaks. Nii et kuigi kõik võivad päeva jooksul veidi kurnatuna end tunda, siis näitas 2020. aasta uuring, et kui sul on laias laastus piisavalt energiat oma tavapäraste tegevuste jaoks, siis saad tõenäoliselt vajalikke vitamiine ja mineraalaineid. Suure väsimuse korral räägi oma arstiga.

Terved küüned

Kiire pilk küüntele võib anda vihjeid sinu tervisliku seisundi kohta. Siledad, tugevad küüned viitavad heale toitumisele. Murduvad, katkised küüned annavad märku raua- või B-vitamiinide puudusest.

Sul pole seletamatuid sinikaid

Keha vajab C- ja K-vitamiini, et ravida vigastusi ja et veri hüübiks. Vastasel juhul tekivad sinikad kergesti.

Kriimustused paranevad kiiresti

Mitmed vitamiinid ja mineraalained mängivad rolli lõikehaavade ja kriimustuste sulgemisel ja paranemisel. Väiksemad lõikehaavad peaksid paranema umbes nädala jooksul. Kui haavad näivad kiiresti paranevat, on su keha tõenäoliselt terve.

Paraned kiiresti viirustest

Hea toitumine ei saa tõkestada viiruse sattumist kehasse, kuid vitamiinid ja mineraalained toetavad immuunsüsteemi tööd, et sellega võidelda. Tüüpiline külmetus peaks paranema umbes nädalaga, paar päeva siia-sinna.

Sa tunned end päris hästi

Kui su keha tunneb end üldiselt hästi, saad tõenäoliselt tervisliku toitumisega vajalikud ained kätte, kirjutab The Healthy.

Märksõnad
Tagasi üles