T, 7.02.2023

Naised Köögis: Mis on prostituut ilma kundeta? Helme ütles väga halvasti Eesti meeste kohta...

Naised Köögis: Mis on prostituut ilma kundeta? Helme ütles väga halvasti Eesti meeste kohta...
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 2
«Naised Köögis», vasakult: Sofia Joons Gylling, Kairi Leivo, Kristiina Ehin ja Katrin Laidre.
«Naised Köögis», vasakult: Sofia Joons Gylling, Kairi Leivo, Kristiina Ehin ja Katrin Laidre. Foto: Konstantin Sednev

Bändi Naistega Köögis liikmed Sofia Joons Gylling, Katrin Laidre, Kairi Leivo ja Kristiina Ehin on terava pilgu ja tundliku ühiskondliku närviga naised, kes pikivad nii mõistust kui ka hinge vaevavad teemad osavalt oma laulusõnadesse. Näiteks hiljaaegu andsid nad välja loo «Sõjapäevik», mis räägib Ukraina sõjast. Sõda ning Eestis ja maailmas toimuvat arutasime nendega ka intervjuus.

Mida arvab Naised Köögis Eesti valitsuskriisist ja lastetoetuse tõstmise eelnõust?

Laidre: Julgeolekukriisi ajal on kriminaalne tegeleda populismiga. Loomulikult leiame kõik, et lastetoetustega võiks edasi minna, ja neid plaane on varemgi tehtud, kuid pole õige ennast sellega praegu esiplaanile tuua.

Joons Gylling: Mõni teema peaks olema apoliitiline. Laste ja vanuritega on väga karm mängida.

Ehin: Ühe väärika, maailmas tunnustatud, laineid lööva peaministri tekkimine on paljude aastate töö nii ühe naise kui ka kogu Eesti jaoks. Ja lasta sellel vastu tuult minna on praeguses olukorras vastutustundetu ja rumal. Kaja Kallas on esindanud julgeolekukriisi ajal Eestit ja kogu Ida-Euroopa ajaloolist traumaatilist kogemust väga väärikalt. Ta kanaliseerib seda asjatundlikult Lääne-Euroopasse, kus ollakse nendes küsimustes kogenematumad ja rumalamad. Ta harib neid. Mul on selle üle tohutult hea meel.

Leivo: Ja teda ka kuulatakse.

Ehin: Just. Ma ei tea, kas see on juhus, et vastaspooles, selles populistlikus pooles, on eelkõige esil mehed. Ma ei saa kuidagi mööda mõttest, et seal võib olla tegemist kurikavala kadedusega.

Laidre: Arvan, et Eesti rahvas hindab Kaja Kallase tööd praegu rohkem kui kunagi varem. Riigil polegi vaja rohkem kui üht silmapaistvat inimest – räägime siis Soome peaministrist Sanna Marinist või Eesti peaministrist Kaja Kallasest või Leedu välisministrist Gabrielius Landsbergisest. Piisab ühest inimesest, kes suudab oma sõnumit nii veenvalt edasi anda, et kõik suhtuvad sellesse usaldusega.

Märksõnad
Tagasi üles