K, 8.02.2023

Ideaalne kellaaeg trenni jaoks, et kaalust alla võtta

Ele Kalda
, reporter-toimetaja
Ideaalne kellaaeg trenni jaoks, et kaalust alla võtta
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

USAs läbi viidud uuringus tehti kindlaks, mis kellaajal peaksid mehed ja naised treenima, et põletada kõige rohkem rasva või kasvatada lihaseid. 12-nädalase uuringu eesmärk oli leida ideaalne kellaaeg, et saada treeningust kõige rohkem kasu, arvestades meeste ja naiste erinevusi.

Uuring näitas, et naistel on kasulikum teha trenni pigem hommikuti, samas kui meestele sobivad paremini õhtud. Uuringus vaadeldi 30 meest ja 26 naist, kes kõik olid terved ja vanuses 25–55. Üks rühm treenis tund aega enne kella 8.30 hommikul. Teine rühm tegi samasugust treeningut vahemikus 18.00–20.00. Kõik pidasid ka spetsiaalset dieeti.

Uuringu juhtivautor dr Paul Arcerio ütles, et inimestel on rohkem võimalusi trennist kasu lõigata, kui nad teevad seda varakult. Tulemused näitasid, et programm oli eriti kasulik naistele, kes soovisid vähendada kõhurasva ja madaldada vererõhku, kuid leidsid, et neil oli parem lihast kasvatada õhtul. Õhtune treening mõjus väidetavalt paremini ka naiste meeleolule.

Loe ka: Tõsised viisid, kuidas mürgine suhe sinu keha kahjustab

Meeste puhul tundus, et treenimise kellaaeg mõjutas neid vähem. Arcerio ütles, et õhtune trenn on ideaalne meestele, kes on huvitatud südame, ainevahetuse ning emotsionaalse heaolu parandamisest. Uuring vaatles juba terveid inimesi, kuid tulevikus võiks seda kohaldada ka ülekaalulistele.

Regulaarne liikumine ja tasakaalustatud toitumine on tervisele ikkagi kasulikud, isegi kui mõned uuringud näitavad, et teatud ajal treenimine aitab paremini kaalust alla võtta. Igasugune trenn on parem kui selle tegemata jätmine, vahendab Irish Mirror.

Loe ka: 15 põhjust, miks kehakaal heast peast tõusma hakkab

Märksõnad
Tagasi üles