T, 26.09.2023

NII PEAD PIIRI ⟩ Lihtne meetod, kuidas vältida ülesöömist

Naine
Facebook
Comments
Foto: Shutterstock

Maitsva toidu nautimine on üks suurimaid rõõme elus. Kuid täiskõhutunde saabumisel söömise lõpetamine on probleem, millega paljud meist silmitsi seisavad.

Eksperdid on paljastanud lihtsa eneseabivahendi, mille abil saad hinnata, kui näljane sa tegelikult oled. Selleks tuleb vaid visualiseerida näljaskaalat, mis mõõdab sinu isu nullist kümneni.

Arvatakse, et selle skaala kasutamine vähendab emotsionaalset söömist, kuna mõõdab, kui näljane sa oled enne söömist. Kerge näljatunne on selles skaalal neli ja kerge täiskõhutunne kuus. Toitumisnõustaja Kristina LaRue selgitas, et see on normaalne vahemik söömiseks.

Ta lisas, et kui sa hindad oma nälga vahemikku 0–2, peaksid pöörama erilist tähelepanu sellele, kui kiiresti sa sööd. Sellisel juhul tuleb tahtlikult aeglustada, et sa ei ületaks rahulolutaset.

Hea on harjutada oma nälja mõõtmist poole söömise ajal. LaRue selgitas, et kui sul on kõht täis, aga taldrikul veel toitu, siis ära söö seda kõike ära, vaid pane toit karpi (restoranis palu kaasa pakkida) ja sügavkülmuta.

Pärast söömise lõpetamist mõõda uuesti oma nälga. Sa peaksid tundma mõnusat rahulolu, mis tähendab, et oled valinud õiges suuruses portsjoni, kirjutab Mirror.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles