Teades oma lapse energiatüüpi, on võimalik tema iseärasusi paremini mõista ning tema arengut toetada. Õnnelik laps on kontaktis iseendaga ja võib olla just see, kes ta on. Temast saab loov täiskasvanu, kes oskab ennast teostada. 

Olen varem juba kirjutanud, kuidas Inimese Disaini süsteemi järgi oma energiatüüpi leida ning miks selle teadmine elus suureks kasuks tuleb. Inimese Disaini süsteemi kokku pannud Ra Uru Hu mainis aga, et tegelikult on ta teinud seda mõeldes lastele, tulevastele lastele. Lapsevanemana soovitakse ju üle kõige, et lapsest kujuneks terve ja õnnelik inimene, kes on võimeline end parimal viisil teostama.

Inimese Disain annab kätte võtmed, mis võimaldab igal inimesel oma tõelist loomust tundma õppida ning ilma häbi või süütundeta puhtalt iseendana elada. Vaid niimoodi oleme me võimelised tooma oma andeid ja kingitusi siia maailma. Inimese Disaini järgi on absoluutselt kõigil olemas omad anded ja omadused, mille tõttu ta on asendamatu lüli siin maailmas. Ütlus, et keegi pole asendamatu, on seega lausvale ning ei teeni muud, kui inimese eraldamist tema jumalikust loomusest ja missioonist, mida ta siia ellu täitma tuli.