T, 21.03.2023

Hinda lennukitoitu vegani vaatevinklist!

Hinda lennukitoitu vegani vaatevinklist!
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

Briti organisatsioonid The Vegan Society ja Humane Society International UK algatasid kampaania, mille raames saab arvustada erinevate lennufirmade pakutavaid vegantoite.

Veganluse populaarsuse kasvuga on üha rohkemad lennufirmad hakanud oma menüüsse lisama taimseid toite. Kuid nagu lennukitoiduga ikka, võib toidu kvaliteet olla kõikuv ning valik kesine.

«Kaheksatunnisel lennul vaid krõpsude peal hakkama saada pole tore!» seisab kampaania FlyVe lehel. Uus kampaania kutsub inimesi üles oma kogemusi jagama, et ärgitada lennufirmasid pakkuma tervise- ja keskkonnasõbralikke valikuid, mis arvestaksid erinevate reisijate vajadustega.

Kampaania korraldajad kinnitavad, et taimset toitu ei tarbi ainult veganid, vaid see on heaks variandiks ka näiteks allergikutele ja kõigile teistele, kes soovivad proovida midagi uut või ei soovi alati loomset toitu tarbida.

Taimse toidu pakkumine ja eelistamine on ka üks parimaid viise oma ökoloogilise jalajälje vähendamiseks. Lennufirmad serveerivad igal aastal hinnanguliselt miljard einet, seega on lennu peal taimsete valikute tegemisel kokkuvõttes suur mõju. Humane Society esindaja Charlie Huson rõhutab: «Kliimakriisi ajastul peame kõik tegema rohkem planeedisõbralikke valikuid. Lendamise vähendamine on muidugi põhiline, aga samuti on oluline, et kui siiski lendame, siis ei suurendaks me oma toiduvalikutega oma süsinikujalajälge veelgi.»

FlyVe kampaanialehele saab igaüks jätta arvustuse paljude tuntud lennufirmade kohta ning lugeda teiste jäetud arvustusi. Jaga ka sina oma kogemusi!

Märksõnad
Tagasi üles