T, 21.03.2023

Trumpi viin ajab inimesed pöörasele taarajahile

Liia Merino
Trumpi viin ajab inimesed pöörasele taarajahile
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Joshua Roberts / Reuters/Scanpix

Donald Trump on tuntud paljude omanimeliste ettevõtetega. Nimetatagu vaid mõned - Trump Airlines, Trump Steaks, Trump Mortgages ja Trump University. Oli ka Trump Vodka.

2005. aastal tutvustatud viin pidi üle võtma kogu premium viinaturu. Seda aga ei juhtunud. 

Samal ajal kui bränd ise 2011 vaikselt haihtus — siis kui lihtne kodanik Donald aktiivselt säutse maailma laiali saatis, hakkas kogujate turg Ebays vaikselt kanda kinnitama. Trump Vodka tühjad pudelid maksavad praegu vahemikus 25 kuni 100 USD ja kinnised pudelid lausa kuni 1000 dollarit. 

Trump Vodka pudelite nappus ja Trumpi poolehoidjate hullumeelsus muudab sellise turu olemasolu loomulikuks, kirjutab Esquire US. See ei muuda nende sõnul asja siiski vähem masendavaks, isegi mitte pilakingina. Ja nagu Trumpiga kipub olema, on nende nappusel ka oma kahtlane taustalugu. 

Foto: Kuvatõmmis Instagramist

Väidetavalt 500 000 lisapudelit ei jõudnudki poeriiulitele. Bloomberg kirjutas, et Trump Vodkal ei läinud hästi. «Me ei saanud klaasi osta, sest meil polnud raha, et osta klaasi,» rääkis Trump Vodka looja, endine finantsjuht J. Patrick Kenny. «Kui me ei saanud osta klaasi, siis me ei saanud seda toota. Kui me ei saanud seda toota, siis me ei saanud seda tarnida.» Kenny lahkus ja teda ei asendatud kellegagi. 

Märksõnad
Tagasi üles