R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Esmakordselt Eesti poelettidel: kuulus taimetark segas kokku superdroogi

Naine
Facebook Twitter
Comments
Metsamoor Irje Karjus
Metsamoor Irje Karjus Foto: Erakogu

Tuntud taimetark Irje Karjus ehk Metsamoor segas väega taimedest kokku eliksiiri, mis passib turgutuseks just külmadesse talveõhtutesse. Metsamoori Eliksiir sündis koostöös Kochiga ning on esimene tööstuslikult toodetud rahvameditsiini järgiv jook. Kõik taimed selles on korjatud Eestimaa metsadest nende energia kõrgperioodil kevadel.

Irje Karjuse ehk Metsamoori sõnul korjas ta Eliksiiri tarvis koos oma abilistega männi- ja kuusekasve ning kaselehti kokku sadu kilosid nende kasvuenergia tippajal mais ja juunis, et jooki panna maksimaalse väega koostisosad. Igale vaadile luges Metsamoor peale ka iidsed loitsud.

Joogitootja Kochi peatehnoloogi Kristo Saareni sõnul tundus idee kasutada rahvameditsiinist tuntud väega taimi ja meie esivanemate tarkusi algusest peale väga põnev ning seda enam, et kuigi kodudes segatakse ikka vahel erinevaid mikstuure, siis tootjad ei ole varem sellelaadset ravimtaimedel põhinevat eliksiiri tootnud. «Jook põhineb Metsamoori unikaalsel retseptil, milles on näiteks noori männi- ja kuusekasve ning kaselehti, mis pandi seisma kõrgkvaliteetsele viinale,» kergitas Saaren katet toote koostise osas.

Metsamoor nimetab eliksiiri väega joogiks, mille jaoks valis ta äärmise hoolega välja kolm põhikomponenti, et need ei hakkaks üksteise maitset ega energiat tapma. «Kaselehed sisaldavad eeterlikku õli, C-vitamiini ja antibiootilise toimega aineid, on puhastava toimega ning panevad organismis vee liikuma. Kuusk on samuti tugev C-vitamiini allikas, tuntud kui põletikuvastane, valu vaigistav ja immuunsust tugevdav ravimtaim. Männikasvud on antibakteriaalse toimega, aitavad viiruste ja põletike puhul ning vanarahvas kasutas neid valuvaigistava, põletikuvastase ja jõudu andva taimena,» tõi Metsamoor esile eliksiiri ravimtaimede omadused. Metsamoor paneb südamele, et eliksiirile ei saa automaatselt üle kanda kõiki neid omadusi ning jooki tasub tarvitada mõõdukalt, kuna tegemist on ikkagi alkoholiga.

Metsamoori Eliksiiri kangus on 40 kraadi ning seda toodetakse eksklusiivsena vaid 7000 liitrit. Metsamoor lisab, et tema poolest võib Metsamoori Eliksiiri nimetada rahvapäraselt tinktuuriks, droogiks, väe- või kasvõi nõiajoogiks, kuna selles on taimed, kes vahendavad meie esivanemate väge ja oskust leida metsast abi oma kehale ja hingele.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles